vSphere HA Nasıl Aktif Edilir?

VSphere HA’yı bir Cluster oluşturma sırasında veya mevcut bir Cluster değiştirerek etkinleştirebilirsiniz. Mevcut bir Cluster’ınızda vSphere HA’yı etkinleştirmek için, envanterden Cluster seçin, Manage > Settings > vSphere HA ve Edit butonuna tıklayınız.

Edit Cluster Settings iletişim kutusu açılır ve Turn ON vSphere HA aktif edilir.

Aşağıdaki HA ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Host Monitoring – vSphere HA yöneticisinin ana bilgisayar veya sanal makine arızalarına ve yönetim ağı izolasyonuna yanıt vermesini sağlar.
Admission Control – Cluster ana bilgisayar hatası durumlarını ele almak için kapasitenin var olduğunu garanti etmek için kullanılır.
VM Monitoring – VM’lerin izlenmesini kontrol etmek için kullanılır.
Datastore Heartbeating – Ana ana bilgisayarın, ikincil ana bilgisayarın gerçek durumunu daha iyi belirlemesini sağlar. Bağımlı ana bilgisayardan veri deposu sinyal vermesi durursa, ana makine ana bilgisayarın başarısız olduğunu düşünür.
Advanced Options – Bir ana bilgisayarın ağdan izole edilip edilmediğini belirlemek için kullanılan ping adresi, herhangi bir VM’nin kullanılabilir olması için yeterli minimum CPU miktarı gibi, HA Cluster için bazı gelişmiş parametreleri yapılandırmak için kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *